Невже так важливо правильно вибрати взуття дитині?!

Згідно статистики 97% дітей народжуються із здоровими ступнями, а з них 40% залишаються здоровими у дорослому віці. Основні причини – носіння невідповідного взуття, неправильна ходьба, постава. Батьки повинні подбати, щоб у дитини були здорові ніжки та усунути ці причини.

Як розвивається стопа дитини?
        Ніжки та ступні дитини починають розвиватись у перші два роки життя, особливо при перших кроках, отримавши навантаження. У цьому віці ступні є плоскими і не мають чітко сформованого склепіння, кістки ще не міцні та широка передня частина. Протягом 2 років ступня виростає приблизно на 2 см у рік.
        У період від 2 до 3 років починають розвиватись склепіння та м’язи. Стопи починають звужуватись, але передня частина все ще залишається ширшою, якщо порівнювати з формою ноги дорослого. Характерною особливістю залишається ще м’якість та гнучкість дитячої ступні. У цей період довжина збільшується приблизно на 1,5 см. 
        Розвиток стопи завершується повністю до 18 років. До 12 років практично завершується розвиток склепінь. Ступня стає схожою до дорослої, але передня частина ще залишається ширшою. Гнучкість стопи до цього часу вже втрачається. Динаміка росту ступні до 15 років вже стабільніша - 0,5-1 см на рік.
        Під час вибору взуття потрібно прислухатись до думки дитини. Але не забувайте, що діти не відчувають болю від тісного взуття. Чому? Тому що на дитячих ступнях є жировий прошарок, що притуплює біль. Невідповідність вимогам зручності може привести до деформації кісток пальців ніг, плоскостопії або хрящових наростів. Тому радимо батькам перед купівлею взуття правильно поміряти довжину стопи дитини. Знаючи довжину та враховуючи рекомендований запас можна проконтролювати себе у правильності вибору розміру навіть під час примірки, оскільки не завжди можна це визначити.

Яке взуття купити дитині?
         Вимоги до взуття:

- захист від механічних пошкоджень;
- забезпечення сприятливого мікроклімату стопи;
- ергономічність;
- фіксація;
- моральне задоволення дітей від придбання.
        Говорячи про матеріали, не секрет, що кращих від натуральних Вам не знайти. До них відносять шкіру, шерсть, напівшерсть, повсть, фетр і т.п. Натуральні матеріали дозволяють шкірі ніг “дихати” і забезпечують відповідний мікроклімат.
        Сучасні технології дозволили виготовляти нові види матеріалів, які максимально наближені до натуральних. Наприклад, екологічна шкіра (екошкіра) має дуже близькі властивості до натуральної шкіри. М’яка, міцна, має у собі пори, що пропускають повітря і не пропускають вологу.
Не варто купувати занадто велике взуття (“на виріст”). Тоді шкіра ступні натирається, стопа не має чіткої опори, додатковий простір не дозволяє фіксувати стопу і це викликає великі незручності під час ходьби.

       Особливу увагу треба приділити вибору взуття для діток віком до 3-х років. Для них підошва має бути гнучкою. Тоді ступня буде вільно рухатись, дитина зможе переміщуватись з п’ятки на носок і буде формуватись правильна ходьба. До 3-х років діткам краще вибирати взуття із закритою п’ятою, тоді краще фіксується і правильно формується стопа.

Дотримуйтесь порад щодо вибору дитячого взуття:    
  1. міряйте взуття стоячи, а не сидячи, і на обидві ноги;     
    1.         
  2. враховуйте правильно запас до довжини стопи, не купуйте завелике взуття “на виріст”; загалом рекомендовано враховувати запас до 0,5 см для літнього взуття, 0,5-1 см – для демісезонного взуття, 1-1,5 см – для  зимового взуття;
  3. робіть заміри довжини стопи перед кожною покупкою навіть якщо будете міряти; це дозволить додатково проконтролювати правильність вибору розміру;
  4. підбирайте взуття враховуючи особливості Вашої дитини: високий підйом, збільшена повнота стопи, широка передня частина і т.п.;
  5. підошва повинна бути гнучкою та легкою;
  6. задник взуття повинен бути твердим, щоб краще фіксувати ногу і запобігати вивертання в сторону;
  7. використовуйте взуття чітко по сезону, не доношуйте зимове взуття весною, а весняне літом і навпаки, щоб ніжка не парилась і не мерзла;
  8. кожній дитині бажано мати змінне взуття.
       Пам’ятайте, правильно вибране взуття – один з тих важливих кроків, які дозволяють Вашому чаду рости здоровими та щасливими!
 
7 Главных Преимуществ, Которыми Обладают Зимние Сапоги Demar